Тракторист – машиніст с/г виробництва (кат."А1","A2","B1",)
Cлюсар з ремонту с/г машин та устаткування
Водій автотранспортних засобів (кат. «С»)
Складно порахувати всі різновиди техніки, які люди створюють собі в допомогу. Без наших металевих помічників нам ніяк не обійтися, адже природою нам не дано стільки сили, щоб виконувати всю ту роботу, яку ми змушені робити. Однією з корисних машин можна назвати трактор. А людина, яка ним керує і ремонтує, називається тракторист. Це не просто водій трактора, він ще й керує його робочими механізмами, щоб виконувати величезний перелік операцій, змінюючи тільки інструмент. Представники цієї професії роблять величезний внесок в народне господарство. Без тракториста не зможуть працювати комунальні служби, ферми, промпідприємства і багато інших організацій. Так як люди з такою спеціальністю присутні на багатьох підприємствах з різним напрямком діяльності, то професію тракторист можна сміливо назвати затребуваною.
Тракторист-машиніст с/г виробництва – одна з провідних професій у сучасному сільськогосподарському виробництві. Спеціаліст цієї професії повинен знати і трактор, і комбайн, і автомобіль, і машини, що виконують меліоративні роботи, всі причіпні й начіпні машини, вміти користуватися ними. Знати ознаки і причини найбільш поширених несправностей, які виникають в процесі експлуатації, систему технічного обслуговування, виконувати слюсарно–монтажні роботи (розбирати машину, ремонтувати деталі або замінювати їх новими, складати окремі вузли тракторів, автомобілів, різних сільськогосподарських машин); користуватися робочим інструментом, технологічними картами з організації і технології виконання сільськогосподарських і ремонтних робіт, розумітися на контрольно-вимірювальних приладах. Спеціаліст цієї професії багато в чому вирішує справу піднесення врожайності сільськогосподарських культур, йому потрібні знання ще й з агрономії, агрохімії та ґрунтознавства.
Тракторист-машиніст широкого профілю зайнятий різними невідкладними справами протягом усього року – оре і сіє навесні й восени, у жнива керує комбайном, перевозить зерно, взимку ремонтує техніку, стежить за її збереженням. Професія ця вимагає зосередженості в роботі, швидкої реакції, бездоганного зору і слуху, здатності до швидкого переключення уваги.
Водій автомобіля з кваліфікацією слюсаря потрібний в усіх галузях народного господарства. На вулицях нині тисячі автомобілів, які перевозять основну масу вантажів. Він керує автомобілем – отже, повинен знати його будову, вміти здійснити поточний ремонт. Водій знає правила експлуатації автомашин – вантажних і легкових. Водій – людина дуже дисциплінована. Він точно дотримується правил руху дорожнього руху транспорту, повинен мати швидку і точну реакцію, добрий зір і слух, бути спостережливим та витриманим.