В Україні 22 червня вважається Днем скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Ця дата стала початком самої кровопролитної бійні на українській території - німецько-радянської війни, яку за часів СРСР охрестили Велика Вітчизняна війна.
В цей день Україна вшановує пам'ять синів та дочок українського народу, полеглих під час війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності. Пам'ятна дата встановлена на державному рівні в 2000 році.
22 червня 1941 нацистська Німеччина порушила кордон і без оголошення війни вторглася на територію СРСР. Це стало початком одного з найбільш кровопролитних конфліктів на території України.
Війна між СРСР і Німеччиною тривала до 9 травня 1945 року, але юридично датою закінчення є дата видання Указу Президії ВР СРСР від 25.01.1955 "Про припинення стану війни між Радянським Союзом і Німеччиною".
Ціна перемоги була дуже велика. Найбільші втрати серед країн СРСР зазнала Україна. У Другій світовій війні загинуло від 8-ми до 10-ти мільйонів українців, включно з убитими, померлими, загиблими в концтаборах, евакуйованими і депортованими.
Втрати України склали більше, ніж Великобританії, Канади, США та Франції разом узятих. Кількість загиблих українців можна порівняти з населенням сучасної Австрії.
З нагоди цієї дати в бібліотеці училища була організована книжкова виставка «Червень 1941: над пам’яттю роки не владні».
Пам’ять про ці трагічні події, про мільйони загиблих людей навіки збережеться в серцях багатьох українських поколінь.
|