Завітайте на наш новий вебсайт: vpu25.rv.ua

     Вівторок, 19.03.2024, 07:12Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Вище професійне
училище №25
смт Демидівка
Рівненської  обл.
Меню сайту
Категорії розділу
Навчально-виробнича робота [336]
Виховна робота [221]
Методична робота [38]
Психологічна служба [36]
Учнівське самоврядування [17]
Спортивна робота [108]
Національно-патріотичне виховання [46]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 275
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Психологічна служба


Психологічна служба ВПУ-25 смт. Демидівка є складовою системи навчально-виховної роботи в училищі і діє відповідно до Закону України «Про освіту», до статей 21 ("Психологічна служба в системі освіти") та 22 ("Соціально-педагогічний патронаж") Закону України "Про освіту". Психологічна служба є структурним підрозділом училища, створеним із метою здійснення соціально-психолого-педагогічного супроводу навчально-виховного процесу, виявлення і забезпечення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості майбутнього фахівця.

Здійснюється робота з наступних видів діяльності: психодіагностика, психологічна профілактика, психологічна просвіта, консультативна діяльність,корекційна робота.

Психодіагностика. Проводиться з метою дослідження, вивчення особистості учня та учнівського колективу. Здійснюється діагностика особливостей пізнавальних процесів, індивідуально-психологічних рис учнів, емоційно-вольової сфери, міжособистісних відносин, тобто тих параметрів, які дозволяють прогнозувати напрямки подальшого розвитку здібностей учнів, спрямувати їх пізнавальну активність на самовдосконалення, розв”язання складних життєвих проблем, а також вчасно діагностувати проблеми чи можливі відхилення у поведінці для подальшої корекційної роботи.

 

 

Психологічна корекція полягає у наданні допомоги учневі під час адаптації до навчання в училищі, в створенні сприятливого психологічного клімату в групі, допомога в конфліктних ситуаціях, - це лекції, тренінгові заняття, покликані сприяти кращій адаптації до дорослого життя.

 

 

Профілактична робота з учнями проводиться в плані запобігання шкідливим звичкам та девіантної поведінки. Профілактика здійснюється з використанням різних форм і методів роботи : тренінги , відеолекторії, проведення профілактичних тижнів, акцій, бесіди, години спілкування на профілактичку тематику, зустрічі, заходи спільно з представниками медичних служб, правоохоронних органів, соціальної служби молоді, служби у справах дітей, місцевих органів виконавчої влади .

 

 

Психологічна просвіта всіх учасників навчально-виховного процесу полягає у наданні інформації про колектив, особистість дитини і дорослого, про психофізіологічні особливості окремих учнів і зокрема тих, хто потребує посиленої педагогічної уваги і т.д. Ця діяльність здійснюється для того, щоб допомогти викладачам, майстрам в/н зрозуміти поведінку учня в різних життєвих обставинах, знати як реагувати, а у разі потреби допомогти і підтримати учня, а учням – зрозуміти себе, пізнати свої особливості, віднайти невикористані резерви.

Реалізується дана діяльність в формі годин спілкування, виховних годин, бесід, консультацій, на психолого-педагогічних семінарах, у виступах на педагогічних радах, батьківських зборах .

 

 

Консультування проводиться передусім з метою допомогти особистості в процесі її становлення, для того, щоб людина могла більше дізнатися про себе, зрозуміти і прийняти свою індивідуальність, розібратися з власними проблемами і труднощами.

 

 

В навчальному закладі працює Телефон довіри”, що дає можливість давати відповіді на актуальні запитання, що турбують молодь.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів